SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

260 kişilik listede Erdoğan’ın eski yaveri de var

15 Temmuz’da gerçekleşen FETÖ’cü darbe girişiminden önce İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki 260 FETÖ’cü isme ulaştığı ortaya çıktı.

260 kişilik listede Erdoğan’ın eski yaveri de var
Bu haber 10 Temmuz 2017 - 12:10 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

15 Temmuz darbe girişimi öncesi İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun koordinesinde İzmir KOM tarafından yürütülen ve “tutuklamalar korkusuyla” darbe girişiminin erkene alınmasında etkili olduğu değerlendirilen soruşturmada, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki 260 FETÖ’cü isme ulaşıldığı ortaya çıktı.

Soruşturma kapsamında TSK’daki FETÖ yapılanması ile ilgili Genelkurmay Adli Müşavirliği’ne 78 müzekkere gönderildi ve özellikle kozmik bilgilerin bulunduğu birimlerden sorumlu kişilerin ismine ulaşılmak istendi. Ancak Genelkurmay Adli Müşavirliği, İzmir Cumhuriyet Savcılığı’na cevap vermedi.

Gazete Habertürk’ten Neşet Dişkaya’nın ulaştığı bilgilere göre Savcı Bato, Genelkurmay Adli Müşavirliği’ne gönderdiği 78 müzekkereye cevap verilmemesi üzerine İzmir İstihbarat ve KOM Şube müdürlüklerinin yaptığı çalışmaların yanı sıra, gizli tanık ifadeleri ile TSK’daki 260 FETÖ’cünün ismine ulaştı. 260 kişinin arasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski yaveri Ali Yazıcı’nın da bulunduğu ortaya çıktı.

Yapılan çalışmalar sonrası Başsavcıvekili Bato, polisten FETÖ’cü olduğu belirlenen 260 kişinin en son çalıştığı yerler ile ilgili yer tespiti ve 16 Temmuz sabahı için operasyon planlaması yapılmasını istedi. Bunun üzerine polis, Genelkurmay Personel Başkanlığı’ndan bu kişilerin çalıştığı yerlerle ilgili bilgi istedi.

CUMHURBAŞKANI YAVERİ OLDUĞUNU GİZLEDİLER

Gelen bilgide, Yazıcı’nın 2008- 2010 yılları arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (Karargâh), 2010-2012 yılları arasında Hakkâri Yüksekova 3’üncü Tümen Komutanlığı, 2012-2015 yılları arasında ise Genelkurmay Başkanlığı Merkez Daire Başkanlığı Bütçe ve Mali Şube Müdürlüğü’nde (Yurtdışı) görevli olduğu belirtildi. Ali Yazıcı’nın Cumhurbaşkanı yaveri olduğu ise bildirilmedi.

KAYNAK

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04