SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Adil Öksüz nerede son iki ihtimal bomba!

Adil Öksüz nerede? 15 Temmuz darbe girişiminin 1 numaralı ismi Adil Öksüz’le ilgili yeni bilgileri Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinden yazdı.

Adil Öksüz nerede son iki ihtimal bomba!
Bu haber 10 Temmuz 2017 - 9:06 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 15 Temmuz’un planlayıcısı Adil Öksüz’ün kaçırılmasıyla ilgili iki ihtimali bugünkü köşesinden yazdı. Selvi’ye göre Adil Öksüz ya ‘Mersin’den yurtdışına kaçırıldı’ yada ‘İncirlik Üssü’nden ABD yardımıyla yurtdışına‘ çıkarıldı.

Selvi, ayrıca FETÖ’cülerin 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı’nda kullandıkları ‘kayıp’ bir hattın olduğunu da yazdı. İşte 15 Temmuz’un yıldönümünde Adil Öksüz ve darbe girişimine ilişkin ortaya çıkan yeni bilgiler:

“MİT TIR’larıyla ilgili iddianameden çok ilginç bir bağlantı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, MİT TIR’larının durdurulmasından sonra FETÖ’nün sivil imamlarının ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’yla görüşme yaptıklarının tespit edildiğini açıkladı. Fidan, görüşme içeriklerinin ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’na sorulduğunu söyledi.

Gelecek cevabı şimdiden merak ediyorum.

Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar, 15 Temmuz’dan sonra Adil Öksüz’ün, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından arandığını yazmıştı. Adil Öksüz’ün 21 Temmuz günü saat 10.22’de arandığı iddiası ABD makamları tarafından reddedilmedi. ABD Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, “Öksüz’ü arayarak kendisini vizesinin iptal edildiği konusunda bilgilendirmeye çalıştık” denildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, “ABD büyükelçiliği vizesini iptal ettiği kaç kişiyi aramıştır” diye sormuştu. Adalet Bakanlığı yetkililerine sordum. Bakan Bozdağ’ın, 31 Mart tarihinde sorduğu bu soruya henüz cevap gelmemiş.

Bu arada Adil Öksüz’ün, cep telefonu sinyalinin en son Mersin’de alındığı söyleniyor. Söz konusu Adil Öksüz’ün cep telefonu sinyali olunca iki senaryo üzerinde duruluyor.

1- Mersin’den yurtdışına kaçırıldı.
2- ABD’nin İncirlik Üssü’nden yurtdışına çıkması sağlandı.

15 Temmuz’a ABD’yi bulaştırmak gibi bir çaba içinde değilim. Ancak darbenin lideri Fetullah Gülen, ABD’de yaşayacak. Darbe planları belirli sürelerle Pensilvanya’ya götürülecek. Adil Öksüz en son 14 Temmuz günü ABD’den koltuğunun altında darbe planlarının onaylanmış haliyle dönecek? Ama bundan ABD’nin haberi olmayacak? Eğer bunda yüzde 1’lik bir doğruluk payı olsun, CIA’yı lağvederler. 

15 Temmuz gecesi darbecilerin ele geçirdikleri Genelkurmay karargâhından aradıkları isimlerden biri de ABD Genelkurmay Başkanı Dunford’du.

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ı derdest eden özel kalemi ve yaverleri tarafından aranmıştı Dunford. ABD Genelkurmay Başkanı 15 Temmuz’da Afganistan’daydı. ABD’deki makamı arandı, özel kalemindeki görevliler, Dunford’un istirahatte olduğunu belirterek not almakla yetindiler. 

KAYIP HAT

ABD Genelkurmay Başkanı’nın her zaman kullanılan resmi hattan arandığı söyleniyor. 

Bu arada 15 Temmuz gecesine ilişkin olarak bir de ‘Kayıp hat’tan söz ediliyor. Bu ‘Kayıp Balık Nemo’ gibi bir şey değil. Ciddi bir konu. 15 Temmuz’a giden yolda ilişki ağına ışık tutacak ciddi bir delil olduğu söyleniyor. Tabii bulunduğu takdirde.

Kayıp hat işi bana ilginç geldi. 

Abdülkadir Selvi’nin yazısının devamı için tıklayın

KAYNAK

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04