SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Ekrem Dumanlı göz göre göre kaçmış emniyetten skandal savunma!

Firari FETÖ’cü Ekrem Dumanlı ABD’ye göz göre göre kaçmış. Emniyet kişi sayısı fazla olduğu gerekçesiyle Dumanlı’yı takip etmemiş bile!

Ekrem Dumanlı göz göre göre kaçmış emniyetten skandal savunma!
Bu haber 10 Temmuz 2017 - 11:16 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne 2015 yılında bir yazı gönderdiği ortaya çıktı.

“Takibi yapılacak kişi sayısının fazla olması, gündem yoğunluğu” gerekçesiyle takibi yapılmayan Ekrem Dumanlı göz göre göre firar etti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) medya yapılanmasının kilit isimlerinden Ekrem Dumanlı’nın firar etmesiyle ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Aydınlık gazetesinin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 7 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bir yazı gönderdi.

Yazının konusu eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüphelinin takip edilmesiyle ilgiliydi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’ye yönelik yürüttüğü “Çatı Dava” soruşturmasında şüpheli olarak yer alan 13 kişinin İstanbul’da ikamet etmesinden dolayı şüphelilerin “takip” altına alınmasını isteyen başsavcılığa emniyetten gelen yanıt ise şaşırttı.

‘HEDEF SAYISI FAZLA’

Şüphelilerin takibiyle ilgili istenen talebe İstanbul Emniyet Müdürlüğü şu yanıtı verdi:

‘Kamuya açık yerlerdeki faaliyetleri ve işyerinin teknik araçlarla izlenmesine, ses veya görüntü kaydı alınması’ için teknik takiplerinin yapılması istenen 13 şahıstan; Ekrem Dumanlı isimli şahıs Rize ilinde bulunduğundan bilgisi yapılan teknik çalışmalar neticesinde elde edilmiştir. Ancak teknik takibi yapılması istenen hedef sayısının fazla olması, bu çalışma ile ilgili tarafımızın önden bilgilendirilmemesi ve gündemin yoğun olması sebebiyle Müdürlüğümüz tarafından teknik takibi yapılan hedef sayısının da fazla olması sebebiyle tarafımızdan teknik takibi istenen hedeflerin sürekli olarak teknik takip kurallarına uygun takibinin yapılamayacağı hususunda gereğinin yapılmasını arz ederiz.”

Ankara savcılığının talebini ‘yoğunluk ve kişi sayısının fazlalığın’ndan dolayı dikkate almayan emniyetin bu yazısından kısa bir süre sonra Dumanlı’nın yurtdışına kaçtığı ortaya çıkmıştı. 2016 Ekim ayında Dumanlı ABD’nin New Jersey’de bir alışveriş merkezinde fotoğrafları görüntülendi

KAYNAK

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04