SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

BABASINA GÖNDERDİĞİ BOMBAYI EVDE HAZIRLAMIŞ

Maltepe’de babasının iş yerine bombalı paket bırakmakla suçlanan Alican K. ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

BABASINA GÖNDERDİĞİ BOMBAYI EVDE HAZIRLAMIŞ
Bu haber 17 Kasım 2016 - 9:04 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Kurye kılığına giren Alican K. babasının iş yerine bıraktığı bombalı paketi internete bakarak evde kendi hazırlamış. Denizciliğe meraklı babası açsın diye de paketi “Marina’dan geldi” diyerek çalışanlara teslim etmiş. Hastanede yatan baba sadece bir kez yakınlarına “Alican nerede?” diye sormuş. Babanın saldırıyı oğlunun yaptığını tahmin ettiği sanılıyor.

Posta Gazetesi’nin haberine göre, Alican K. bombayı Maltepe’deki rezidansın içinde bulunan dairesinde hazırlamış. İnternetten bakarak yaptığı bombanın düzeneği basit. Ancak en kuvvetli plastik patlayıcıyı kullanmış: RDX. Polis bu patlayıcıyı nereden bulduğunu araştırıyor.

BABASINA 2 AY ÖNCE TEHDİT MESAJLARI ATMIŞ

2 ay önce baba-oğul para yüzünden tartışmış. Alican K. babasına ‘Seni öldüreceğim” diye mesaj atmış. Osman K.’nın 10 yıl önce boşandığı ilk eşi Kiraz G.’den 2 oğlu var. Alican K.’nın 20 yaşındaki kardeşi Japonya’da yaşıyor. Onun da babasıyla ilişkileri çok bozuk.

KELEPÇELEYİP GÖTÜRDÜLER

Makine Mühendisi Osman K.’nın (56) İstanbul Maltepe’deki şirketine pazartesi günü kendisine kurye süsü vermiş, önü siyah cam kaplı kask takmış biri paket bırakmıştı. Paket açılınca patlamış, Osman K.’nın sol eli kopmuştu. Paketi getirenin Osman K.’nın oğlu Alican K. (29) olduğu tespit edilmişti. Alican K., ameliyathane kapısında babasını beklerken kelepçelenerek götürülmüştü.

8 YIL ÖNCE DE BİR KADINI EZMİŞ

8 yıl önce İstanbul’da otomobille bir hayat kadınına çarpıp yaralayan Alican K.’yı babası apar topar Amerika’ya göndermiş. Alican, Amerika’da bilgisayar yazılımı okumuş ama diploma alamamış. 1.5 yıl önce de İstanbul’a dönmüş. İşi yok. Tüm masrafını babası karşılıyor.

TEKNESİ VAR

Alican K., paketi şirkete “Marina’dan” diyerek teslim etmişti. Denizi ve tekneyi çağrıştırması için bombayı tahta bir kutunun içine koymuş, lacivert kurdela ile bağlamıştı. Amaç; paketi babasının açmasını sağlamaktı. Nitekim öyle oldu. İstanbul’da bir marinada duran yelkenli teknesi olan Osman K. paketi kendisi açtı.

OĞLUNU BİR KEZ SORDU

Osman K., Kartal Devlet Hastanesi’nde yatıyor. Hayati tehlikesi yok. Ancak paketi üstüne koyarak açtığı sol bacağının kurtarılması için uğraşılıyor. Osman K. sadece bir kez yakınlarına “Alican nerede?” diye sordu. Babanın saldırıyı oğlunun yaptığını tahmin ettiği sanılıyor. Patlama ile ilgili konuşmuyor, soru sormuyor. “Ölümden döndüm” demekle yetiniyor.

Posta

KAYNAK : http://www.haber3.com/babasina-gonderdigi-bombayi-evde-hazirlamis-3993709h.htm

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_v5ifvc79jlumdt83n551jpvcq5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0