SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Eğitimciden örnek davranış

Eğitimciden örnek davranış
Bu haber 07 Ağustos 2017 - 15:39 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Arkadaşlarının aksine sigara içmeyen Yusuf Özmerdivenli, bu parayla kitap satın alarak dev bir hazinenin sahibi oldu.

Sigaraya nakit vermek yerine şimdiye kadar 10 bin kitap saha 73 yaşındaki Özmerdivenli, müdür olduğu Kayseri Fen Bilimleri Lisesinde öğrencilerine kitap sevgisi aşılamaya çalışıyor.

İşte Özmerdivenli’nin yarım asırlık hikayesi…

“SİGARA İÇMEMENİN FAYDASI”

“Bana da iç Yusuf, bir taneden, iki taneden bir şey olmaz gibi telkinlerde bulundular. Ama ben Sigara içmeyeceğim, o parayla kitap alacağım dedim. Sigara içseydim yandı gitti, duman olacaktı. Sigara içmemenin bana kazandırdığı servet, 10 bin ciltlik kütüphane oldu.” diye konuştu.

Özmerdivenli, her tür eserin bulunduğu kütüphanesinde, eski parayla 25 ve 50 kuruş yazan kitapların da yer aldığını belirtti.

“MUTLULUK DUYUYORUM”

“Öğrencilerime o duyguyu aşılamaya çalışıyorum. Evden kitapların bir kısmını götürüyorum, kütüphane sistemi uyguluyorum. Çok sayıda öğrencim bundan istifade ediyor, kitap okuma alışkanlığı kazanıyor. Bundan sevinç duyuyorum. Bu bana sigara içmemenin 70 küsur yaşında olmama karşın kazandırdığı servettir. Sağlık yönünden kazandırdığına gelince, bunu ancak Allah bilir ancak benden en az 15-20 ıslak ufak sigara içen arkadaşlarımla koşuya da çıkarım, merdiven de çıkarım.”


“BÜYÜK BİR SERVETİN SAHİBİ OLDUM”

“Dershanede vazife yaptığım sırada bir öğrencim, her teneffüste sigara içmeye çıkıyordu. Bu vaziyet dikkatimi çekti. Geldi, oturdu, anlattı. Arkadaşlar evvel ikram ettiler, özendik, içiyoruz, dost kurbanıyız dedi. Sana bu kötülüğü yaptılarsa o arkadaşlarından biraz ırak dur ve bırakmaya çalış dedim. Kendi hayatımdan misal verdim. Ben içmedim, halimden memnunum. Bu kadar bir servetin sahibi oldum sigara içmemekle, sana da tavsiye ederim dedim. Ona sigaranın zararlarını anlatan kitaplar da verdim.

Yıllar sonra kendisiyle yeniden karşılaştım. Geldi elimi öptü, sarıldık. Şimdi Erciyes Üniversitesinde doçentim. Çok teşekkür ederim, size minnet borçluyum. Sizin yolunuzdan gidiyorum, ben de sigaraya vereceğim parayı götürüyorum kitaba veriyorum, bin 650 kitabım oldu.”

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } function videoYonlendir(id){ window.open(“http://videonuz.ensonhaber.com/y/” id); }

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04