SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

2018 Kadroya geçen taşeron işçilere 52 günlük ikramiye ücreti kaç TL verilecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kamuya geçen taşeron işçilere 52 günlük ikramiye vereceğini belirtmişti. Resmi Gazete’de yayınlanan habere göre taşeron işçilerin alacağı ücret belli oldu. Peki taşeron işçiler kaç TL ikramiye alacak?

2018 Kadroya geçen taşeron işçilere 52 günlük ikramiye ücreti kaç TL verilecek?
Bu haber 12 Şubat 2018 - 8:28 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Ülkemizin farklı bölgelerinde istihdam edilecek olan taşeron işçilerin kamuya geçirilmesi süreci devam ediyor. Kamu kurumlarına girmek isteyen taşeron işçiler, başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Sonuçların açıklanmasından sonra taşeron işçiler, bağlı oldukları kurumların personeli olarak çalışmaya devam edecekler.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun belirtmiş olduğu gibi kadroya giren taşeron işçilerin kıdem tazminatları ve yıllık izinleri korunacak. Bunun yanında  mevcut maaşları hem kadroya girdikten sonra da verilecek, hem de fazladan 52 günlük ikramiye ödenecek. Peki 52 günlük ikramiye kimlere ödenecek ve kaç TL olacak? İşte kadroya geçen taşerona  verilecek olan 52 günlük ikramiye ile ilgili merak edilenler…

KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLER NE KADAR İKRAMİYE ALACAK?

 

Kadroya geçen taşeron işçilere ikramiye ödemesi yapılacak. Resmi gazetede yayımlanan habere göre 52 günlük ikramiye ödemesi her yıl bir maaş tutarı kadar olacak. Yani kadroya giren taşeron işçileri en az 2200 TL ile en fazla   3.700 TL arası ikramiye alacaklar. Yer altında çalışan işçiler ise, her yıl ek bir ikramiye daha alacaklar.

İLK ÖDEME 26 OCAK’TA

Kamuya geçen taşeron işçilere 52 günlük ikramiye ücretinin ilk taksiti 26 Ocak’ta, ikinci taksiti ise 8 haziranda yapılacak.

KADROYA GİREN TAŞERONA ZAMAN SINAV YAPILACAK?

Bilindiği üzere başvuru süreci 12 Ocak tarihinde sona erdi. Birçok kurum taşeron işçilerin başvuru sonuçlarını açıklamaya başladı. Buna göre kurumların kabul ve ret  isim listelerini kurum internet siteleri üzerinden açıklıyor. Sonuçların açıklanmasından sonra 24 Şubat tarihiden 2 Mart tarihine kadar kesin listeler açıklanmış olacak. Sınav ise kesin listelerin açıklanmasından itibaren yapılacak. Kesin açıklanan işçilerin sınavları 3 Mart – 22 Mart tarihleri arasında yapılacak.

4 NİSAN’DA KADROYA GİRECEKLER!

Kadroya geçen taşeron işçiler için 4 Nisan itibari ile sürecin tamamlanması planlanıyor.  4 Nisan 2018 tarihinden itibaren kadro hakı kazanan işçiler kamu kurumlarına bağlı olarak görev alacaklar.

KİT İŞÇİLERİ KADROYA NE ZAMAN GEÇECEK?

Taşeron işçilerin kadroya alınması kanunu kapsamında kadro elde edemeyen bir çok işçiler arasında KİT işçilerde bulunuyor KİT işçileri için Hazine Müsteşarlığı taslak hazırladı ve Başbakan Binali YILDIRIM’a sunum yapılması ardından peyder pey olarak Hazine Müsteşarlığının verdiği kadro adedince KİT kurumları kadroya alacak. Bu süreç kadroya alınan diğer işçilerden daha fazla bir zaman alabilir.

52 GÜNLÜK İKRAMİYE NEDİR?

Genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl için bir aylık tutarında devletçe verilen ikramiye ödeneğidir. İkramiye yeraltında çalışan işçiler için ek olarak bir ikramiye daha eklenir. Bakanlar kurulu kararı ile senede 4 adet olmak üzere bir ilave tediye eklenebilir. Yılda 13 er günlük olmak üzere 4 parça şeklinde ödenir toplamda 52 gün üzerinden ikramiye gerçekleşir, bu sayı yeraltı işçileri için 1 adet ilave ikramiye eklenir.

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi:
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04