SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES başvuru ücreti nasıl ödenir?

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre, ALES ilkbahar dönemi başvuruları 7-15 Mart tarihleri arasında alınacak. Sınav başvurusunu yapan adaylar 6 Mayıs’ta sınava girecek. Sınav için giriş belgeleri ise, sınavdan yaklaşık 10 gün önce ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminde yayınlanacak.

ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES başvuru ücreti nasıl ödenir?
Bu haber 12 Mart 2018 - 9:24 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

ALES başvuru işlemleri başladı. Sınava girecek adaylar, ÖSYM’nin internet sitesinden başvurularını yapabilecek. 6 Mayıs’ta yapılacak sınav için son başvuru tarihi 15 Mart. Peki ALES başvurusu nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar ve nasıl ödenir?

ALES BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALES BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ALES, her yıl ÖSYM tarafından ilkbahar dönemi ve sonbahar dönemi olarak iki defa düzenlenir. Sınav başvurusu yapacak olan adaylar, ÖSYM’nin internet sitesinde yayınladığı sınav kılavuzunu inceleyerek başvurularını yapabilirler.

Başvuru işlemlerini yapacak olan adayların sistem üzerinde güncel fotoğraflarının bulunması gerekir. Güncel fotoğrafı olan adaylar, başvurularını kendileri tamamlayabilirler. Güncel fotoğrafı yani son 50 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafı sistemde yüklü olmayanlar ise başvuru merkezlerinden başvurularını yapabilirler. Başvuru merkezlerinden işlem için 5 Türk Lirası ücret alınır ve fotoğraf güncellemesi ile sınav başvurularını tamamlanır. Sınav başvurusu yapıldıktan sonra, sınav ücreti de ödenerek başvuru işlemleri bitirilir.Sınav için giriş belgeleri de sınavdan on gün önce açıklanır ve ÖSYM’nin resmi internet sitesinde adayların erişimine sunulur.

ALES ÜCRETİ NASIL ÖDENİR?

ALES ücreti 100 Türk Lirası’dır. Sınav ücreti ÖSYM’nin ‘Ödemeler’ alanı dışında bankalar aracılığı ile de ödenebilir;

– Akbank tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’DEN başvuracak adaylar hariç)- Albaraka Türk Katılım Bankası tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’DEN başvuracak adaylar hariç)- Finansbank tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’DEN başvuracak adaylar hariç)- Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’DEN başvuracak adaylar hariç)- Halkbank ATM, internet bankacılığı ve tüm şubeleri

ALES GEÇ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ALES için belirlenen 7-15 Mart tarihleri arasında başvurularını yapamayan adaylar, 28 Mart’ta geç başvuru yapabilirler. Geç başvuru gününde hem sınav başvurusu sistem üzerinden yapılmalı hem de sınav ücreti ödenmelidir. Geç başvuru için belirlenen ücret 150 Türk Lirası’dır. Normal başvuru sürecinde olduğu gibi banka seçeneklerinden değil sadece ÖSYM’nin ‘Ödemeler’ alanı üzerinden ödeme gerçekleştirilebilir. 

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04