SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Kudüs için Yenikapı’da toplanıldı büyük miting

Saadet Partisi öncülüğünde, çok sayıda kişinin katılımıyla Yenikapı Meydanı’nda “Kudüs İslam’ındır” mitingi düzenlendi. On binlerce kişi Yenikapı’da İsrail ve Amerika’yı protesto etti.

Kudüs için Yenikapı’da toplanıldı büyük miting
Bu haber 10 Aralık 2017 - 17:14 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

İSTANBUL yenikapı bugün yine büyük bir mitinge ev sahipliği yapıyor. ABD’nin Kudüs kararı ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayları protesto etmek için onbinler Yenikapı’da buluştu. 120 sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen Kudüs İslam’ındır mitingi için vatandaşlar Yenikapı Etkinlik Alanı’nda buluştu.

Hak-İş, Memur-Sen, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri Derneği, ASKON, MÜSİAD, TÜGVA, TÜRGEV, ÖNDER başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği mitingde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir konuşma yaptı.

Mitinge katılmak isteyenler, öğle saatlerinden itibaren Yenikapı Etkinlik Alanı’na gelirken, arama noktalarından geçenlere Türk ve Filistin bayrakları dağıtıldı.

OLUK OLUK KAN AKSA KURTULACAK MESCİD-İ AKSA: Filistin’e destek mesajları içeren atkılar takan, kelime-i tevhid bayrakları taşıyan birçok vatandaş, sık sık tekbirler getirerek “Hamas’a selam direnişe devam”, “İstanbul’dan Gazze’ye direnişe bin selam”, “Oluk oluk kan aksa, kurtulacak El-Aksa” sloganları attı.

SEYYAR MESCİTLER KURULDU: Miting öncesi gelenlere Filistin mücadelesini konu alan marşlar dinletilirken, alan kadın ve erkekler için ikiye bölündü. Osman Gündüz, Mikail Şimsek ve Harun Beyaz sevilen ezgilerini seslendirirdi. Vatandaşlar için seyyar mescitler ve tuvaletler kurulan meydanın çeşitli yerlerine dev vinçlerle hoparlörler yerleştirildi.

ERBAKAN VE ABDULHAMİD’İN POSTERLERİ: Alana kurulan dev platformda Kubbet’üs Sahra figürü, merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan, Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid’in dev portreleriyle Filistin bayrağı yerleştirildi. Saat 13.00’te başlaması öngörülen miting sağanak nedeniyle 14.30’da başladı.

KAYNAK

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04