SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında son gün…

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda bulunacaklar dikkat! 2 Mart’ta başlayan öğretmenlik başvuruları için bugün son gün. 20 bin öğretmenin atamasının yapılacağı sözleşmeli öğretmenlik başvuruları MEBBİS üzerinden yapılıyor.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında son gün…
Bu haber 08 Mart 2018 - 9:28 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları bugün sona eriyor. 2 Mart’ta başlayan sözleşmeli öğretmenlik başvurularının ardından 20 bin öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Öğretmen alımı için adaylar, Türkçe, ilköğretim matematik, fen  bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih,  coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi,  yabancı dil (İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları  bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ile Rusça  alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından da KPSSP10 puan  türünden 50 ve üzerinde puan almaları kaydıyla müracaatta bulunabilecek.

Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve buna ilişkin  elektronik müracaat formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet  verecekleri kişiler aracılığıyla il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine  onaylatacak.

 Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları  başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için  en yüksek puan alandan başlamak üzere, alanlar bakımından belirlenen kontenjan  sayısının üç katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava  alınacak.

Sözlü sınavdan en az 60 alanlar tercih yapabilecek

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve  muhakeme gücü, iletişim becerileri, öz güven ile ikna kabiliyeti, bilimsel ve  teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği, eğitimcilik  nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan  alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma  hakkını elde edecek.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim  kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Açıklanan başvuru takvimine göre, ön başvurular bugünden itibaren 8  Mart’a kadar alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin  ilanı 16 Mart’ta duyurulacak. Sözlü sınavlar 14 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde  yapılacak.

ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04