SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER
Nissan beyin gücüyle araba sürmeyi mümkün hale getirebilir
Bu haber 05 Ocak 2018 - 11:59 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Japon otomotiv üreticisi Nissan beyin gücü ile araç kontrolünü mümkün hale getirmek için bir proje üzerinde çalışıyor. Projede önemli aşama kat edildiği Japon otomotiv üreticisi tarafından açıklandı.

milliyet.com.tr

Nissan, çok uluslu Japonya merkezli otomotiv şirketi olup AR-GE’ye son dönemlerde ciddi yatırımlar yapan nadir otomotiv şirketleri içerisindedir. Şirket düşünce gücü ile sadece beyin nöronları ile sürülebilen bir otomobil çıkarabileceklerini, takılan bir kulaklık sayesinde otomobil ile bağlantı kurularak fiziksel temas olmadan araç hareket ettirilebilecek ve trafikte seyir halinde kullanılabileceği açıklandı. 

Beyin hücreleri fiziksel tepkimelerimize yön veren en temel taşt. Bu temel taş otomobilin beyni ile birleşerek fiziksel uğraşın aradan çıkarılması ve 0,2 ile 0,5 saniye arası bir tepkime ile aracı kontrol edebilmenin mümkün olacağı açıklamalar arasında yer aldı. Aracı kontrol edebilmek için beyin aktivitelerinin EKG’sini yakalayarak elektrotlarla kaplı bir kulaklık takılması gerekiyor. 

5 ila 10 yıl arasında trafikte

Tüm AR-GE çalışmalarının ortalama 5 ile 10 yıl içerisinde tamamlanacağına bu özerk projenin pratik bir otomobil kullanım deneyimi sunacağı öngörülüyor. 2021’de çalışmaların tamamlanması ön görülüyor. 

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04