SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

10 ayda 18 milyon lira zarar edince kaldırıldı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Alinur Aktaş, Recep Altepe’nin istifasıyla  boşalan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Büyükşehir Belediye Meclisi  tarafından seçilip ve 3 Kasım’da görevine başlamıştı.

10 ayda 18 milyon lira zarar edince kaldırıldı
Bu haber 05 Ocak 2018 - 12:00 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ  (BURULAŞ) bünyesinde yürütülen deniz uçağı seferlerinin kaldırılmasının  nedeninin, seferlerin 1,2 yolcu ortalamasıyla yapılması ve 10 ayda 18 milyon lira  zarar edilmesi olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Alinur Aktaş, Recep Altepe’nin istifasıyla  boşalan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Büyükşehir Belediye Meclisi  tarafından seçilip ve 3 Kasım’da görevine başlamıştı.

Bursa’nın çok dinamik bir şehir olduğunu, nüfus bakımından da  Türkiye’nin 4. büyük şehri konumunda bulunduğunu belirten Aktaş, “Bursa çok  bereketli bir memleket. Tarih, kültür, turizm, tarım ve ekonomi  şehri Bursa.  Allah vergisi özellikler var. Önceki dönemden ola ki belki yetişilemeyen, eksik,  aksak kalan konuları şimdi çıtayı daha yukarı kaldırarak, standartları daha  yükselterek ama insanların hayatını kolaylaştırarak gerçekleştirmek istiyoruz.”  dedi.

Aktaş, Bursa’da sorun olarak konuşulan konuların başında trafik,  ulaşım ve kentsel dönüşümün geldiğine işaret ederek, “Yeşil Bursa’yı, tarih şehri Bursa’yı hak ettiği görüntülere kavuşturmak adına yapacağımız hamleler var.”  ifadesini kullandı.

Gerçekleştirmeyi istedikleri projelerle ilgili göreve başladığı ilk günden beri yoğun bir çalışma programı içinde olduğunu anlatan Aktaş, her kesimin fikrini aldıklarını ve almaya da devam edeceklerini dile getirdi.

Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesinin ulaşım yatırımları çerçevesinde BURULAŞ tarafından 2013 yılında başlatılan deniz uçağı seferlerinin durdurulmasının nedeninin maddi bakımdan zarar edilmesi olduğunu bildirdi.

Deniz uçağı seferlerinin hiçbir rantabilitesinin olmadığına işaret eden Aktaş, şöyle dedi:

“Hava ulaşımını kapattık. Tamamen zarar ediyor. 10 aylık zararı 18 milyon lira. 4 tane deniz uçağımız var. Belirli mevsimlerde belirli şehirlere sefer konuluyordu. 1,2 yolcu ortalamasıyla gitmişiz ve zarar ediyor. Yani bununla alakalı şartlar, konjonktür değişmiş. Sabiha Gökçen burada elimizin altında,  45-50 dakikada varıyoruz. İstanbul’a ulaşım artık çok zor değil. Köprü büyük avantaj oldu. Belki o gün lazımdı ama şimdi lazım değil. Yanlışta ısrar etmeye gerek yok. Niçin zarar edelim?”

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi:
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04