SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER
Bu haber 16 Nisan 2018 - 7:05 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Bingöl’de gazetecilerle bir kafede bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yaptığı  açıklamada, geçen yıl Türkiye ekonomisinin çok önemli bir performans gösterdiğini  belirtti.

Geçen yıl Türkiye’nin büyüme oranı ile G20 içerisinde birinci sırada  yer aldığını dile getiren Yılmaz, bu sayede 1 milyon 619 bin ek istihdam  sağlandığını söyledi.

Türkiye’nin ihracatında bu yıl artış olacağına işaret eden Yılmaz,  şöyle konuştu:

“Dış dünyada da şuanda küresel kriz sonrası daha olumlu bir atmosfer  var. Dünya büyümesi geçen yıl yüzde 3,7’ye ulaştı. Bu yıl için dünyada 3,9 gibi  bir büyüme bekleniyor. Yine dünya ticaretinde artış var. Özellikle Avrupa  Birliğinin yüzde 2-2,5 büyümeye başlaması bizim için olumlu bir haber. Bugünden  12 ay geriye doğru gittiğinizde 160 milyar doları aşmış durumundayız. Geçen yıl  Türkiye’nin ihracatı 157 milyar doları aştı, 2018 yılı sonu itibarıyla ihracatın  170 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz.”

Geçen yıl Türkiye’nin toplam yatırımının 900 milyar lirayı aştığını  vurgulayan Yılmaz, “Milli gelirimiz geçen yıl 3,1 trilyon lirayı buldu. 2018’de  yine bu yatırım sürecinin devam etmesini bekliyoruz. 2018’de 1 milyonu aşan bir  istihdam, yüzde 5,5 büyüme hedefimiz var.” ifadelerini kullandı.

Programa, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve AK Parti  İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler katıldı.

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi: