SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Brezilya’dan 440 milyonluk enerjik yatırım

Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo Gradilone Neto, Brezilya ile Türkiye’nin gelecek yıllarda enerji sektöründeki işbirliğinin giderek artacağını belirterek, “Brezilya’da Türkiye ile enerji sektöründe yapılabilecek potansiyel işbirliği miktarı, enerji altyapısına gerçekleştirilecek yatırımlarla 2026’ya kadar 440 milyon dolar olarak öngörülüyor” dedi.

Brezilya’dan 440 milyonluk enerjik yatırım
Bu haber 13 Mart 2018 - 7:04 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Neto, Brezilya ve Türkiye’nin enerji alanındaki iş hacminin büyüyeceğini dile getirerek, “Yapılabilecek 440 milyon dolarlık potansiyel işbirliği, petrol ve doğalgaz sektörünün yüzde 71.4’ünü, elektrik üretim ve iletim sektörünün yüzde 26.2’sini ve biyoyakıt arzının artırılmasına yönelik çalışmaların da yüzde 2.4’ünü kapsayacak” dedi.

Önemli fırsatlar

Büyükelçi Neto, Brezilya’daki enerji ihalelerin yabancı şirketlere açık olduğunu ve yeni enerji sözleşmeleriyle yatırımlarda verimliliği artırmayı hedeflediklerini söyledi. Brezilya’da petrol, doğalgaz ve elektrik sektöründe önemli fırsatlar olduğunu ifade eden Neto, şunları kaydetti: “‘Yeni A-4 Enerji İhalesi olarak adlandırılan ihaleyle 1 Ocak 2021’den itibaren, Yeni A-6 Enerji İhalesiyle de 1 Ocak 2023’ten itibaren elektrik satın alınacak. Brezilya’da artan enerji tüketimine cevap verebilmek için yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimine öncelik veriyoruz.”

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04