SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Türkler ilgi gösterdi Belgrad’a ‘üs’ kurdu

Belgrad’ın yeni şehirleşmesinde Türk inşaat firmaları da büyük projelere imza atmaya başladı. Setup Yatırım, şehre 155 milyon euro’luk yatırımla 754 konutluk site inşa ediyor.

Türkler ilgi gösterdi Belgrad’a ‘üs’ kurdu
Bu haber 13 Mart 2018 - 7:04 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Türkiye ile Sırbistan hükümetleri arasındaki iyi ilişkiler iş dünyasında da yansımalarını gösteriyor. Özellikle ülkenin başkenti Belgrad’da önemli işler üstlenen Türk firmaların 15 bin kişiye iş sağladığı biliniyor. Belgrad’ın yeni ve planlı yapılanma alanı olan Yeni Belgrad bölgesinde devam eden konut ve ofis gibi yatırımlara da Türkiye’den ilgi var. Uluslararası yatırım, finans yönetimi, gıda, tekstil ve güvenlik alanlarında hizmet veren Setup Yatırım’ın grup şirketlerinden Setup İnşaat, Belgrad’da 155 milyon euro yatırım değeriyle Sky Garden konut projesini hayata geçiriyor. 17 bin metrekarelik projede, 754 konut ve 31 ticari ünite yer alacak. Konutların fiyatı 95 bin eurodan başlıyor. Metrekare birim fiyatları ise 1.800 euro olarak uygulanıyor.

Tasarımda Ferre imzası

Proje kapsamında ünlü İtalyan markası Gianfranco Ferre L.L.C. ile işbirliği de yapan Setup Yatırım, bir blokun Ferre imzasıyla hayat bulacağını açıkladı. Belgrad’da basın toplantısı düzenleyen Setup Yatırım Eş Başkanları Gökhan Tosun ve Umut Ekşi, “Belgrad, dağılmış olsa da halen Yugoslavya’nın başkenti olma özelliğini sürdürüyor. İsrail’den, Ortadoğu’dan yatırım çeken bir şehir. Serbest ticaret anlaşmaları var ve İstanbul’a karayolu ile 800 kilometre. Türkiye ile ilişkiler de çok iyi bir noktada” ifadelerini kullandı.

Sırbistan’ın dünyada en fazla yatırım yapılan ülkelerden biri olduğunu ifade eden Umut Ekşi, “Belgrad, Financial Times tarafından ‘geleceğin şehri’ olarak nitelendiriliyor. Yakında Avrupa Birliği’ne girecek” diye konuştu. 

Ekşi, proje alanıyla İsrail ve Çinliler’in de ilgilendiğini ancak ‘hızlı karar alma özelliği olan Türklerin’ aldığını dile getirdi. Bölgedeki rakip projelerle karşılaştırma yapan Ekşi, “Rakiplerimizde fiyatlar 2.400 euro seviyesinde. Biz her türlü avantajla ayrıca Türk ürünlerini ve istihdamını kullanarak çalışmalara başlıyoruz” dedi.

Dünyada da cazibe merkezi

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, projenin tanıtım toplantısında, Türk yatırımcıların şehirdeki potansiyeli fark etmeye başladığını belirterek, şunları söyledi: “Belgrad, eski Yugoslavya’nın hâlâ başkenti ve ekonomik açıdan daha önde. 2025’te AB üyeliği perspektifi var. Sırbistan ekonomik açıdan büyüyor, emlak fiyatları yükseliyor. Dürnyada cazibe merkezi olan şehir, Türkler açısından da bir cazibe merkezi haline geldi. Hafta sonunu geçirmek için buraya uçakla gelen turist sayısında Türk turistler ilk sırada. Türkiye ile Sırbistan’ın ikili ilişkileri çok iyi. Tüm bunları koyduğumuzda neden yatırım yapılmasın?” dedi.

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04