SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Erdoğan’dan Afrin’e operasyon ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman’da konuştu çatışmaların sürdüğü Afrin’e operasyon düzenlenebileceğinin sinyalini verdi. Erdoğan, Münbiç gibi Afrin’in de teröristlerden temizleneceğini söyledi.

Erdoğan’dan Afrin’e operasyon ziyareti
Bu haber 17 Aralık 2017 - 18:03 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’in Münbiç gibi teröristlerden temizleneceğini söyledi. Terör operasyonlarının Şemdinli’den Yayla Dağı’na kadar tüm sınırları kapsayacağını belirten Erdoğan, sınır boylarında terör yuvalarının kurulmasına izin verilmeyeceğini kaydetti.

Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Karaman’ın tarım arazilerini suyla buluşturmak için yatırımların kesintisiz devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ana kadar 77 bin araziyi sulamaya açtıklarını, inşası tamamlanan İbrala Barajı’nın uzun yıllar boyunca Karaman’ın su ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Karaman’la birlikte bölgeye ve Türkiye’ye çok büyük fayda sağlayacağına inandığı konulardan belki de en önemlisinin Karaman Serbest Bölgesi’nin kuruluşu olduğunu ifade eden Erdoğan, geçen yıl 19 milyar dolar ihracat yapan, 68 bin kişiye istihdam sağlayan serbest bölgelerin yatırım niteliklerini ve teşviklerini artırdıklarını anımsattı.

Bu doğrultuda atılacak çok adım olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ifade etti:

“Afrin’i teröristlerden temizleyeceğiz, Münbiç’i teröristlerden temizleyeceğiz, Tel Abyad’ı, Rasulayn’ı, Kamışlı’yı teröristlerden temizleyeceğiz, Şemdinli’den Yayla Dağı’na kadar tüm sınırlarımızı teröristlerden temizleyeceğiz. Sınırlarımızın dibinde terör yuvaları kurulmasına izin vermeyeceğiz. Kudüs başta olmak üzere tüm mukaddes beldelerimize yönelik tahriklere, tacizlere göz yummayacağız. Güya müttefikimiz olan birilerinin şımarttığı, kışkırttığı, silahlandırdığı teröristlerin heveslerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inşallah kursaklarında bırakacağız. Her kafadan bir ses çıktığı için müttefiklerimizin hangi konuda ne düşündüğünü, ne yaptığını, ne yapacağını anlamakta açıkçası zorluk çekiyoruz. Ama onlar ne derse desin, ne yaparsa yapsın, bizim bu noktada kararımız gayet nettir.”

Recep Tayyip Erdoğan, birilerinin bu tür yollara tevessül etmesi durumunda Güneydoğu’da, Doğu’da “İnlerine gireceğiz.” dediklerini ve bunu yaptıklarını da söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, programın ardından tören alanının yanında bulunan Raziye ve Sami Bozağaç çiftinin evine ziyarette bulundu. Ziyarette Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da yer aldı.

KAYNAK

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04