SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Yıldırım mı, Kahraman mı? Kimin dediği olacak

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın nasıl yeniden aday olduğunu bugünkü yazısında anlattı. Zeyrek, ayrıca İsmail Kahraman ve Başbakan Yıldırım’ın TBMM camisi konusunda yaşadığı görüş ayrılığını da gündeme taşıdı.

Yıldırım mı, Kahraman mı? Kimin dediği olacak
Bu haber 14 Kasım 2017 - 11:08 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

AK Parti uzun bir beklemenin ardından Meclis Başkanı adayını dün açıkladı. İsmail Kahraman yeniden aday oldu. Bu mesele dün Rusya yolunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da soruldu. Erdoğan, “benim de şimdi haberim oldu” diye cevap verdi. Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek bugünkü yazısında bu konuyu gündeme taşıdı.

Zeyrek’e göre, İsmail Kahraman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ikna ederek yeniden Meclis Başkanlığına aday gösterildi.

Yazar, Kahraman’ın adaylığı üzerinden gözlerden kaçan bir çekişmeyi de gündeme getirdi. İsmail Kahraman’ın Meclis bahçesindeki tarihi camiinin yeniden yapılmasını istemesine karşın, Başbakan Yıldırım’ın tam aksine TBMM Camisi’nin yıkılmasını istemediğini belirtti. Zeyrek, bu iddiasını ise Yıldırım’a çok yakın bir isimle görüşmesine dayandırdı. TBMM camisinin yıkılmayacağını ifade ettiğini yazdı.

Kahraman’ın Meclis Başkanı olması durumunda cami ısrarından vazgeçmeyeceğinin altını çizen Zeyrek, bugünkü yazısında şu soruyu yöneltti: Bakalım kimİN dediği olacak? Yıldırım’ın mı, Kahraman’ın mı? 

Zeyrek’in yazısında ilgili bölüm şöyle:

KALMAK İÇİN CUMHURBAŞKANI’NI İKNA ETTİ

AK Parti, TBMM Başkan adayını açıklamadan önce Bekir Bozdağ, Hayati Yazıcı, Burhan Kuzu gibi önemli isimler Başkan adayı olarak gündeme geldi.

Ben ısrarla “Başkan Kahraman kalmak isterse, Cumhurbaşkanı bu isteği reddetmez” diyordum. Başbakan Yıldırım’ın Hayati Yazıcı ile Partide çalışmaya devam etmek istediği de biliniyor. Bekir Bozdağ’ın TBMM Başkanlığı’na getirilmesi ise yeni bir kabine değişikliğini gündeme getirebilirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, dün sabah Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilince doğrudan TBMM Başkan adayının belirlendiğini düşündüm. Öğlen saatlerinde de TBMM Başkan adayının Kahraman olduğu açıklandı. Yanılmamıştım.

Haber bültenlerinde Kahraman’ın yeniden aday olacağı haberi dönmeye başladığında benim aklıma yine TBMM Camisi geldi.

Bir dönem daha Başkan olması, Kahraman’ın Cami konusundaki planını gerçekleştirmesi için fırsat yarattı. Israrından vazgeçeceğini sanmıyorum.

Bakalım kimin istediği olacak?
Kamunun “İsraf”tan kaçınmasını isteyen Yıldırım’ın mı?
TBMM’de “daha büyük cami” isteyen Kahraman’ın mı?

İsmail Kahraman eşi kimdir? Aslen nereli kaç yaşında?

 

KAYNAK

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04