SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

YSK Başkanı Güven: YSK açısından süreç ile ilgili bir sıkıntı yok

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, “Bugün (dün) itibariyle seçim hazırlıkları başladı” dedi. Güven, YSK’dan ayrılırken 24 Haziran 2018’de yapılmasına karar verilen seçimlerle ilgili konuştu.

YSK Başkanı Güven: YSK açısından süreç ile ilgili bir sıkıntı yok
Bu haber 19 Nisan 2018 - 8:41 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

TBMM’den milletvekili seçimlerinin yenilenmesiyle ilgili yasanın çıkmasını beklediklerini kaydeden Güven, yasa çıktıktan sonra milletvekili genel seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimini beraber yapacaklarını söyledi. En az iki seçim için malzemenin olduğunu belirten Güven, her türlü hazırlığın tamam olduğunu ifade ederek, “Genelgeler, seçim takvimi ve yurt dışı yapılanma işlemleri olacak. Bugün itibariyle seçim hazırlıkları başladı, bir iki gün içinde bunu tamamlayacağız ve TBMM’den yasanın çıkıp yayınlanmasını bekleyeceğiz. Ondan sonra da süreci işleteceğiz. Sürecin işletilmesi konusunda YSK açısından herhangi bir süre sıkıntısı yoktur. Biz daha önce de 56 günde seçim yaptık. Bu seçimde de aynı şekilde seçimleri yapacağız. Ülkemiz, milletimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

Güven, İYİ Parti’nin seçimlere katılıp katılamayacağına ilişkin soru üzerine “Siyasi partilerin hangi şartlarda seçime katılacağı hususu siyasi partiler kanununda yazılıdır. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan evrakı isteyeceğiz ve hangi partilerin seçime katılma hakkına sahip olduğunu açıklayacağız” dedi. Güven, “Seçim takvimini büyük çoğunlukta hazırladık” dedi.

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi:
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04