SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Bad Rabbit virüsü nedir? Nasıl korunulur? Bad Rabbit isimli fidye virüsü nasıl bulaşır?

Son dönemde sıkça gündeme gelen Bad Rabbit virüsü nedir? Rusya ve Ukrayna’da havaalanı, metro ve basın kuruluşlarını etkileyen Bad Rabbit virüsü nasıl bulaşır ve nasıl korunur? Bad Rabbit virüsü’den Türkiye etkilendi mi?

Bad Rabbit virüsü nedir? Nasıl korunulur? Bad Rabbit isimli fidye virüsü nasıl bulaşır?
Bu haber 31 Ekim 2017 - 21:53 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Günümüzde bilgisayar sistemleri ve internet çok önemli bir yer kaplamaktadır. Bilgi teknolojilerinin gelişimi ile birlikte dijital güvenlik endişeleri de arttı. Özel bilgiler, askeri konular, bilimsel araştırmalar, finansal kayıtlar, siyasi ve diplomatik bilgiler, teknolojiyi kötü amaçlı kullanan hacker ve terörist gruplarının eline geçebiliyor. Bugün de Bad Rabbit adlı fidye virüsü ile karşı karşıyayız. İlk olarak Rusya ve İngiltere’yi hedef alan siber virüs saldırısı Ukranya, Almanya ve Türkiye’yi de hedef aldı. Bu saldırıda Ukrayna’da ki bir havaalanının ve Kiev metrosunun da etkilendiği alınan bilgiler arasında

Bad Rabbit Virüsü nasıl bulaşır?

Bad Rabbit virüsü 24 Ekim tarihinde Kaspersky Labs araştırmacı tarafından tespit edilmiştir. Bu virüsün ‘Adobe Flash Player’ güncellemesi olarak gösterildiği, bu güncellemenin yapılması sonucu virüsün bilgisayara bulaştığı bilinmektedir. Virüs sonucunda bilgisayarınızda bulunan tüm dosyalar şifreleniyor. Dosyalarınızı geri alabilmeniz için sizden  0.05 Bitcoin yani yaklaşık 280 Dolar para talep ediliyor.  Bu ödemenin 48 saat içerisinde yapılması gerekmektedir. Aksi takdir de dosyaların kurtarılamayacağı bilgisi veriliyor. Ödeme yapıldığında dosyaların kullanıcıya geri verilip verilmediği konusunda net bir bilgi mevcut değildir.

Kaspersky Labs bu saldırıyı aşağıdaki şekilde isimlendirmektedir:

UDS:DangerousObject.Multi.Generic (Kaspersky Security Network tarafından tespit edilmiştir), PDM:Trojan.Win32.Generic (System Watcher tarafından tespit edilmiştir) ve Trojan-Ransom.Win32.Gen.ftl.

Bad Rabbit Virüsünden nasıl korunulur?

Bad Rabbit virüsünden korunmak için internet sitelerinde görmüş olduğunuz Adobe Flash Player güncellenmesi indir gibi bir ibare görürseniz dikkate almayınız

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04