SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Almanya’dan geldi şimdi bağlama çalıyor

ALMANYA’dan Erasmus gönüllüsü olarak Antalya’ya gelen Raabe, bir yandan İngilizce ve Almanca öğretmenliği yaparken diğer yandan da bağlama çalmayı öğrendi.

Almanya’dan geldi şimdi bağlama çalıyor
Bu haber 11 Kasım 2017 - 7:15 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Kendini Türkçe tanıtan Raabe, Almanya’dan geldiğini, 18 yaşında olduğunu ve Antalya’da Erasmus gönüllüsü olarak çalıştığını söyledi.

Efem Akdeniz Gençlik Derneğinde İngilizce ve Almanca öğretmenliği yaptığını belirten Raabe, bu süreçte de hem Türkçe ve hem de bağlama çalmayı öğrendiğini aktardı. Raabe, öğrencilerin siyaset öğrendiği ve birçok faaliyet gerçekleştirdiği bir gençlik merkezinde de öğretmen olarak görev aldığını ifade etti.

Akdeniz Üniversitesinin spor merkezinde de çalıştığını dile getiren Raabe, üniversite hayatını görmek ve insanlarla tanışmanın kendisi için çok keyifli olduğunu vurguladı.

Erasmus programında Türkiye’yi tercih etmesinin nedeni olarak Almanya’da yaşayan yoğun Türk nüfusunu gösteren Raabe, iki ülke arasında her ne kadar birçok ortak nokta olsa da kendisinin pek Türk arkadaşı olmadığını belirtti. Bu nedenle insanlarla tanışmak ve Türk kültürünü öğrenmek için Türkiye’ye gelmeye karar verdiğinin altını çizen Raabe, “Çok güzel bir havası, müthiş bir denizi ve çevresinde Aspendos, Perge gibi harika yerler olması nedeniyle Antalya’yı tercih ettim.” diye konuştu. 

KAYNAK

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi:
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04