SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Dedesinden miras kalan pul koleksiyonunu sergiledi

ZONGULDAK’ta 68 yaşındaki Hasan Gürdal, dedesinden miras kalarak devam ettirdiği pul koleksiyonunu Bülent Ecevit Üniversitesi’nde sergiledi.

Dedesinden miras kalan pul koleksiyonunu sergiledi
Bu haber 11 Kasım 2017 - 7:14 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

İş adamı Hasan Gürdal, dedesinin başlattığı babasının da devam ettirdiği pul koleksiyonunu kendisi de sürdürdü. Osmanlı Devleti döneminden pulların bulunduğu koleksiyonda günümüze kadar bine yakın pul bulunuyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fuaye Alanı’nda sergilenmeye başlanan pul koleksiyonu öğrencilerden de ilgi gördü. Hasan Gürdal, sergiyi 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü’nde açtığı için mutlu olduğunu söyledi. Koleksiyonunu genç nesillere göstermekten mutlu olduğunu ifade eden Gürdal, şöyle dedi:

“Koleksiyonu dedem başlatmış. Babam büyük bir miktarda devamını sağlamış. Onun vefatından sonra ben devam ettirdim. Ben de her ay düzenli olarak pullarımı alıyorum. Koleksiyonu muhafaza etmeye çalışıyorum. Bu koleksiyon 1908 yılından başlıyor. Yani en eskisi 109 yıllık. Osmanlı’nın son döneminde birkaç pulumuz var. Cumhuriyetin ilk yılları ve 1920’li yıllardan bu yana düzenli şekilde bir koleksiyonumuz var. Koleksiyonu dörtlü blok ve tekli pul şeklinde muhafaza etmeye çalışmışız. Aynen bu çalışmayı devam ettiriyorum. Burada hiçbirini ayırt etmek mümkün değil. Hepsinin ayrı bir anısı var. Torunuma bir pul defteri yaptım ve verdim. İnşallah heves eder de o da devam eder.”

KAYNAK

Etiketler :
Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi:
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04