SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Ankara`da sır dolu bir intahar ! Hukuk öğrencisi Başak A. karademir intiharmı etti yoksa … ?

Ankara`da sır dolu bir intahar ! Hukuk öğrencisi Başak A. karademir intiharmı etti yoksa … ?
Bu haber 26 Mart 2018 - 12:38 'de eklendi ve 532 views kez görüntülendi.

Ankara’da sır bir olay yaşandı ! Üniversite öğrencisi Başak Alara Karademir intihar mı etti ?

 

Üniversite öğrencisi Başak Alara Karademir üniversite gezisinde kaldıkları otelde, oda da intihar mı etti yoksa işin içinde öğretmeni de mi var? Başak Alara Karademir’in dayısının yaptığı konuşmada …

Başak Alara Karademir, özel bir üniversitede Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Hayat dolu ve başarılı bir öğrenci olan Başak Alara Karademir intahar eylemi olmayan neşeli ve arkadaşları tarafından sevilen bir öğrenci.

Üniversitenin Ankara’ya düzenlediği geziye sınıf arkadaşlarıyla birlikte katıldı. Perşembe akşamı İstanbul’dan yola çıkıp , Cumartesi günü de geri döneceklerdi…

Üniversite, geziye öğrencilerle birlikte 2 hoca görevlendirdi. Görevlilerden şüpheli olarak ifadesi alınıp Denetimli serbestlikten yararlanarak tutuksuz yargılanan Yrd. Doç. Hasan Atilla Güngör, diğeri ise araştırma görevlisi Ali Erdoğan.

Öğrencilerin gezisi Cuma günü sabah saatlerinde 1. ve 2. Meclis ziyaretleriyle başladı. Gezide iyi gidiyordu. Alara Karademir, dayısı Gencer Gündüz’e gezide çektirdiği fotoğrafları yolluyor, Keyifli bir gezi olduğunu söylüyordu.

Cuma akşamı arkadaşları ile eğlenmek istediler.  Otele geri döndüler. Otelde bir arkadaşlarının odasında toplandılar. Odada Alara Karademir ile Hasan Atilla Güngör arasında tartışma çıktı. Güngör odadan ayrılarak, birinci kattaki odasına gitti.

“KENDİNİ BANYOYA KİTLEDİ İNTİHAR MI ETTİ”

İddia o ki; Alara Karademir bir arkadaşıyla birlikte tartışma sonrası hocası Güngör’den özür dilemek için odasına gidiyorlar. Konuşmadan sonra da hava almak için otelin lobisine iniyor.

Bir süre geçtikten sonra Güngör’ün 1. kattaki odasından tartışma ve gürültüler yükseliyor. Resepsiyon görevlileri uyarmak için odaya çıkıyorlar. Gürültü kesilmiyor…

Gece saat 4’te Güngör lobiye iniyor ve Alara Karademir’in kendisini banyoya kitleyip, intihar ettiğini ileri sürüyor.Resepsiyon görevlileri olay yerine Polis ve sağlık görevlileri çağrılıyor. Odaya girip…

Alara Karademir hastaneye kaldırılıyor.

 

“HİÇBİR ÇIRPINMA BELİRTİSİ YOK”

Yaşananları Odatv’den Sami Menteş’e anlatan Alara Karademir’in dayısı Gencer Gündüz “Kendisini banyoya kilitledi, intihar etti deniliyor. Ben gidip banyoyu gördüm. Küçücük bir yer. Hiçbir çırpınma, boğuşma emaresi yok. ‘Kendisini astı’ denilen yer, duşakabinin kenarı. Çok sağlam bir malzemeden yapılmamış ve kaldıki duşa kabin 50 kiloyu kaldıracak bir malzemeden de değil nasıl oluyorda orada kendini asıyor ve yüksekliği bile olmayan bir yerde şüphelinin verdiği ifade çelişkili ve olayın akışına da haykırı. Yerden de çok yüksek değil” ifadelerini kullandı.

Gündüz ayrıca “Öğrencilerden sorumlu bu hoca. Öğrencisinin 1 saatten uzun süre odasından çıkmasına izin vermemiş. Resepsiyon görevlileri en az 3-4 kez dışarı çıkmak için çaba gösterdiğini ifadelerinde belirtmişler” dedi.

MAHKEME SERBEST BIRAKTI 

Karademir ailesinin avukatı Aslan Abid Uğuz, olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcının, Güngör hakkında “Cinsel saldırı ve olayın şüpheli olması” gerekçesiyle tutuklama talebinde bulunduğunu ancak, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin Güngör’ü adli kontrolle serbest bıraktığını söyledi.

Av. Uğuz yaşananlarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Güngör ifadesinde kapının dışarıdan açılmasının mümkün olmadığını söyledi. Gidip baktık, kapının dışarıdan açıldığını gördük. Zaten çok alçak bir yer. Güngör ifadesinde ‘aşağıda 10 dakika kaldım’ diyor; otel görevlileriyle konuştuk, 1 saate yakın aşağıda kaldığını söylediler.

Güngör ifadesinde ‘Benim kızla 2 senedir ilişkim vardı. Ayrılırsan intihar ederim, diye tehdit ediyordu’ demiş. Mahkeme de adli kontrolle serbest bıraktı.”

(Ayrılırsan intihar ederim ) İfadesinde kullanan Güngör Akıllara şu soru geliyor madem intahara meğilli ozaman neden yanlız bıraktı ve 1 saat boyunca gidip bakmadı ? Yargı bu konuda en iyi kararı verecek mercih Anayasa Mahkemesine Güveniyoruz…

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Alara Karademir şu an hastanede yoğun bakımda, hayati tehlikesi devam ediyor. Dayısı Gencer Gündüz ise başından ayrılmıyor.

Hasan Atilla Güngör mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Alara Karademir’in ailesinin avukatı Aslan Abid Uğuz ise Güngör’ün serbest bırakılmasına itiraz etmeye hazırlanıyor.

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi: