SON DAKİKA

SON DAKKİKA HABER DORU DÜRÜST YAYINCILIK İLKERİNE SADIK HABER

Büyükşehir’den ücretsiz kurban kesimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafındanKurban Bayramı’nın1’nci ve 2’inci günlerinde ücretsiz kurban kesim hizmeti veriliyor.

Büyükşehir’den ücretsiz kurban kesimi
Bu haber 05 Ekim 2017 - 13:50 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Antalyalılar kurbanlarını veteriner hekim kontrolünde, güvenli ve hijyen şartlarda kestirerek poşetli bir şekilde teslim alıyor. 

Büyükşehir Belediyesi’nin Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı’nda kurduğu kurban kesim yerleri Antalyalılardan yoğun ilgi görüyor. ANET’in usta kasapları ile 20’ye yakın temizlik görevlisi vatandaşlara hizmet ediyor. Büyükşehir veterinerleri de vatandaşların kurbanlıklarını sağlık açısından kontrol ediyor.

ETLER POŞETLERDE TESLİM EDİLDİ

Görevliler tarafından şeker ve kolonya ile karşılanan vatandaşlara bekleme yerlerinde çay servisi yapılıyor. Sıra numarasına göre yapılan kesimler ANET’in kasapları tarafından hijyen koşullarında, kurbanlıkları eziyet edilmeden kısa sürede gerçekleştiriliyor. Kesilen kurbanlar vatandaşlara parçalanıp, poşetlenerek teslim edilirken, temizlik görevlileri de kesim yerlerini aralıksız temizleyerek, deri ve iç organları konteynırlarda muhafaza ediyor. Büyükşehir tarafından oluşturulan atık toplama ekibi de kesim sonrasındaki kurban atıklarını topluyor. Kurbanlarını güvenli ve steril şartlarda kestiren ve en temiz şekilde teslim alan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne bu hizmetinden dolayı teşekkür etti. Kesim noktalarında zabıta ve güvenlik görevlileri de hazır bulunuyor.

‘HAYVAN YAKALAMA TİMİ’ GÖREVDE

Kurban Bayramı’nda kaçan hayvanların zarar görmeden yakalanabilmesi ve kontrol altına alınabilmesi için ‘Hayvan Yakalama Timi’, bayram süresince görev yapıyor. Vatandaşların halka açık yerlerde, parklarda, yol kenarlarında, sağlıksız koşullarda hayvan satışı ve kesimi yapmalarını engellemek için denetimlerine bayram süresince aralıksız devam ediyor. Belirlenen alanlar dışında kesim yapanlara veya kesilen hayvanın atıklarını sokağa bırakanlara Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası kesilecek.

Vatandaşlar uyarı, şikayet ve kaçan kurbanlıkların yakalanması gibi taleplerini Alo Zabıta 153’a ve 249 50 70’i arayarak bildirebilecek.

KAYNAK

Gürmel GYO
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi:
Gürmel GYO Emlak Danışmanlığı
* Neden Gürmel GYO
* Mutlu ve sıcak yuvanız için
* İstek ve Arzularınızı karşılamamız için
* İstediğiniz lokasyonda ihtiyacınız için
* Satılık ve Kiralıklarınız için
* Siz arkanıza yaslanmanız için
* Siz sadece tamam demeniz için
* Biz Buradayız ve Sizinleyiz
* Gürmel GYO 0532 683 63 04